Idag blev det en riktig långpromenad. Och som vanligt så glömde jag att sätta på RunKeepern så att jag kunde se hur långt det blev 😦 att det ska vara så svårt!!!!
Vi gick förbi rävgryten nere i skogen och Eddie var väldigt nyfiken 😉





Min bil blev inte bättre när den var på verkstaden, så det är bara att kontakta Lasse på Skoda igen! Jag tvättade ju bilen i fredags när jag kom hem och i lördags när jag skulle iväg så var det lika dant igen. Alltså var det inte torkarspaken som var felet. Frågan är bara vad det är? Verkar ut som det blir när jag har tvättat bilen, hmm. Hade gjort det förra gången oxå, när det började.
Annars är jag väldigt nöjd med den 😀
Såg spännande ut det där! Rävar brukar lukta gott, mina snusar jättemycket där det brukar cirkulera rävar.
Och så fina tussilago! Såg ju ett par stycken ikväll, men de var så eländiga och frusna så jag väntar att fota. 😉
Jo han var jätte intresserad av alla dofter. I morse var det lite vitt på marken här, så jag antar att tussilagonen frös 😉 och blåst har det gjort rejält.
Ha det gott!